04 – 06 yaş çocuk grubu çalışmaları pazartesi ve perşembe günleri saat 17:00 / 18:00 arası başladı…

DojoBilindiği gibi, 3 ile 6 yaş arası, çocukta ruhsal ve bedensel gelişimin yaşandığı yıllardır. Normal gelişimini tamamlayan bir çocuk, 6 yaş civarında pek çok motorik becerileri kazanır, çeşitli fiziksel yeteneklerini kullanmaya başlar. Kişiliğin şekillendiği ve devamlı olarak değiştiği bu süreçte çocuğumuzun gelişimini düzgün tamamlaması için yardımcı olmamız gereklidir.

Çocuklarımız bu yaşlarda elde ettiği becerilerle hayata hazırlanır. Daha sonraki yaşlarda elde edilemeyen bazı beceriler vardır. Simetrik fizik gelişimi, psiko-motor özellikler, sosyalleşme, duygusallık, dikkat, zihin ve dil gelişimi büyük ölçüde bu yaş aralığında tamamlanır.

Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır.  Olumlu ya da olumsuz anlamda verilen her şey, çocuklarımızı yetişkinlik yıllarında da doğrudan etkilemektedir. Budo pedagojik bir eğitimle oyun oynayarak çocukların hem eğlenip mutlu olması hem de kişisel gelişimlerini tamamlamaları için yaptığımız çalışmaları önce çocuğunuzla gelip izleyin, sonra karar verin.

Okul öncesi eğitim önemli olup, her çocuk için gereklidir!…  Dünkü çocuklar bugün dünyayı yönetiyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...