OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL GELİŞİM ÇALIŞMALARI

Çocuklarda okul öncesi eğitimin amacı; öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocukta var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır.

3 ile 6 yaş arası, çocukta ruhsal ve bedensel gelişimin yaşandığı yıllardır. Normal gelişimini tamamlayan bir çocuk 6 yaş civarında pek çok motor becerileri kazanır, çeşitli fiziksel yeteneklerini kullanmaya başlar. Kişiliğin şekillendiği ve devamlı olarak değiştiği bu süreçte çocuğumuzun gelişimini düzgün tamamlaması için yardımcı olmamız gereklidir.
Dojo

Çocuklarımız bu yaşlarda elde ettiği becerilerle hayata hazırlanır. Daha sonraki yaşlarda elde edilemeyen bazı beceriler vardır. Simetrik fizik gelişimi, psiko-motor özellikler, sosyalleşme, duygusallık, dikkat, zihin ve dil gelişimi büyük ölçüde 3-6 yaş aralığında tamamlanır. Bu nedenle; çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. Olumlu ya da olumsuz anlamda verilen her şey, çocuklarımızı yetişkinlik yıllarında da doğrudan etkilemektedir.Dojo2
Dojo2
Budo pedagojik bir eğitimle oyun oynayarak çocukların hem eğlenip mutlu olması hem de kişisel gelişimlerini tamamlamaları için yaptığımız çalışmaları önce çocuğunuzla gelip izleyin, sonra karar verin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...