Jojutsu aikido from Ahmet Kosoglu on Vimeo.

Shibumidojo da çekimi yapılan World Travel Channel da yayınlanan, Ahmet Kösoğlu ile savaş sanatları hakkında söyleşi ve Aikido, Kenjutsu, jojutsu ile ilgili video.

Rusya’dan gelen Aikido’cuların kamerasından Mart 2011 İstanbul Shibumidojo Aikido ve Jojutsu semineri. Seminer üç gün sürse de zihinlerde kalan güzelliği devam ediyor. Videoyu hazırlayan Rus Aikidocu arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Sevdası türkü olan Soner Olgun üstad ile budo hakkında söyleşi.  “İyi Bayramlar” bildirisi ile yaşadığı dünyayı bayram yerine çeviren Soner Olgun’un savaş sanatlarına bakışı. Bir sanatta ustalaşan ustanın ustalığı diğer işlerine de yansır.

Avrupa Judo Şampiyonası 2011 İstanbul Shibumidojo Gösterisi

.

Hasan Ali Yücel kültür merkezinde, Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Eden Sporcular Federasyonunun düzenlediği gecede shibumidojo jojutsu gösterisi.

Derya Oruçoğlu’ nun üstün kabiliyeti bir derste Kenjutsu öğrendi. ”Kaç sene beraber çalıştınız” sorusuna sadece bir saat kadar deyince, soruyu soran insanlar Derya hanımın, isminin özelliğini taşıdığını anladılar.

Skytürk TV’ de Katsuhiko Arai Sensei ile Shinto Muso Ryu Jojutsu Felsefesi ve Budo’ya farklı bakış açısı.

Savaş sanatlarının biyomekanik yapısını tam olarak anlamak için bedeni dışarıdan ve içeriden tetkik etmek gerekir. Bazı teknikleri yapabilmeniz için fiziksel tarafımız fazla fonksiyonel değildir. Geleneksel Ryu’ların sadece seçkin öğrencilerine öğrettikleri gizli teknikleri dışarıdan anlamak mümkün değildir.
Ahmet Kösoğlu

 

Yeni aldığım kılıç keskin mi?

Ada Başar ve Osman Can Saban ın trambolin ile ilk deneyimleri.

B Nasıl İş, bir iş güç programı…

sayın Aynur Altınkaşın sunduğu “Bu Nasıl İş?” Radyo programını izlemek için aşağıdaki lingi tıklıyabilirsiniz

http://www.ntvradyo.com.tr/Programlar/15317/6ij95viu/bu-nasil-is

 

 

 

 

 

<iframe src=”https://player.vimeo.com/video/511924197″ width=”640″ height=”564″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; fullscreen” allowfullscreen></iframe>

 

 

 

 

 

 

https://ci6.googleusercontent.com/proxy/PTVU7QWb_Rbgu2XzewAjZaMlM5g9JD4jiOzt3u7vQ7fNV3DH4_SI3-semjhi-tiCYlBezUG8L0ufESWYF-cgw31i5gKVYhU=s0-d-e1-ft#http://i.vimeocdn.com/video/1059763133_1920x1080.jpg